Jesteś tu:
Zwierzęta w Radomiu > Schronisko dla bezdomnych zwierząt
A- A A+

Schronisko

Obiekt schroniska stanowi własność Gminy Miasta Radomia.

Od 1999 roku  jego administrowaniem, w formie wykonywania zadania publicznego zajmuje się organizacja pozarządowa - Radomskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.  Na Wincentowie Schronisko funkcjonuje od 2003 roku. Wcześniej zlokalizowane było na ul. Wierzbickiej w Radomiu. Obecnie w Schronisku dostępnych jest 145 boksów dla psów w tym pawilon suki, pawilon psy, rejon bytowy dla szczeniąt, pawilon małej kwarantanny, pawilon dużej kwarantanny, rejon psów agresywnych, izolatka.

Radomskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami realizuje zadanie pn. „Prowadzenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu od 1 lipca 2022 r. do 30 czerwca 2025 r. ”  na podstawie umowy nr KZP/OŚR/5/2022 o powierzenie realizacji zadania publicznego z dnia 20 czerwca 2022 r. Zadanie jest finansowane ze środków Gminy Miasta Radomia. W 2023 roku kwota finansowania wynosi 1 700 000,00 zł

Pomimo licznych adopcji, na co dzień w schronisku przebywa około 420 zwierząt (stan na 31.03.2023 r.): psów i kotów w różnym wieku, maści, wielkości, usposobieniu i temperamencie.

Zwierzęta przebywające w Schronisku są zaszczepione, zaczipowane, wykastrowane/ wysterylizowane.

Jeżeli szukasz wiernego przyjaciela, zacznij od wizyty w naszym schronisku. Czekają tu na ciebie psy, pieski i pieseczki spragnione przyjaźni i ciepła, towarzysze zabaw i spacerów.

Delicious is the place to collect and showcase your passions fro Find us on Facebook Add us to your circles on google+ Connect with us on LinkedIn Myspace jest wiodącym serwisem typu social entertainment Follow us on Twitter Teksty zdjęcia filmy, wszystko, co chcesz powiedzieć światu