Jesteś tu:
Zwierzęta w Radomiu > Znalazłem zwierzę - Co robić ?
A- A A+

Znalazłem zwierzę - Co robić ?

  • Sprawdź dokładnie, czy zwierzę jest oznakowane.

Może to być zawieszana na obroży tzw. adresatka z kontaktem do właściciela. W poszukiwaniu tatuażu obejrzyj podbrzusze, pachwiny lub wnętrze uszu - w ten sposób oznakowane bywają psy rasowe. Jeśli znajdziesz tatuaż skontaktuj się ze Związkiem Kynologicznym.

  • O znalezieniu zwierzęcia powiadom ekopatrol Straży Miejskiej pod całodobowym nr tel. 986.

W przypadku możliwości ustalenia właściciela zwierzęcia Straż Miejska odda zgubę właścicielowi, a jeżeli nie uda się ustalić właściciela zwierzęcia, przewiezie je do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. W. Witosa 96 w Radomiu. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt przyjmuje zwierzęta przekazane wyłącznie przez Straż Miejską.

  • W przypadku, jeżeli zwierzę jest ofiarą wypadku, i potrzebuje pomocy medycznej jak najszybciej zgłoś ten fakt do Straży Miejskiej pod nr tel. 986.

Zgłoszenia przyjmowane są całodobowo przez siedem dni w tygodniu. Po przyjeździe na miejsce ekopatrol Straży Miejskiej podejmie decyzję w sprawie dalszych czynności. Ranne zwierzę zostanie przewiezione do lecznicy, lub też na miejsce zostanie wezwany lekarz weterynarii.

Pamiętaj

Nie zawoź rannego zwierzęcia do lecznicy indywidualnie. Zwierzę może przewieźć wyłącznie Straż Miejska. Lecznica nie obsługuje zdarzeń w przypadku zwierząt przywiezionych indywidualnie przez mieszkańców.

Nie zawoź zwierzęcia do Schroniska indywidualnie, gdyż zgodnie z przyjętą procedurą Schronisko ma możliwość przyjęcia zwierząt przywiezionych wyłącznie przez ekopatrol Straży Miejskiej.

 

Ważne

Coraz więcej psów posiada niewidoczne dla oka oznakowanie elektroniczne w formie czipa zawierającego unikatowy kod charakterystyczny dla danego zwierzęcia. Aby go odczytać, konieczne jest użycie czytnika.

Czytniki posiadają: Straż Miejska, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt oraz Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa UM, natomiast wgląd do ,,Rejestru właściceli oznkowanych zwierząt przetrzymywanych  na terenie Gminy Miasta Radomia'' posiadają upoważnieni pracownicy Ekopatrolu Straży Miejskiej w Radomiu oraz upoważnieni pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Radomiu.

UWAGA!

Pies lub kot  posiadający wszczepiony czip oraz który jest zarejestrowany w ,, Rejestrze właściceli oznkowanych zwierząt przetrzymywanych  na terenie Gminy Miasta Radomia'' posiada dużą szansę powrotu  do własciciela.

Natomiast nie  posiada czipa, musi być jeszcze zarejestrowane w bazie danych. Sczytanie numeru czipa bez możliwości dotarcia do właściciela psa, nic tu nie pomoże.

Aktualnie, ze względu na znaczne przepełnienie schroniska, bezwzględnie wyłapywane i dostarczane do schroniska są zwierzęta pilnie wymagające pomocy oraz zachowujące się agresywnie, stwarzające zagrożenie.

Opieka weterynaryjną w przypadkach zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt bezdomnych, dzikich, gospodarskich oraz pomoc w odłowieniu zwierząt agresywnych na terenie Gmina Miasta Radomia zapewnia całodobowo, przez siedem dni w tygodniu Lecznica Weterynaryjna „Zielony Szpitalik'' z siedzibą w Radomiu, przy ulicy Rodziny Winczewskich 18 na podstawie zawartej stosownej  umowy w tym zakresie.

Do czasu przyjazdu Straży Miejskiej, jeżeli możesz, zachowując ostrożność popilnuj i zabezpiecz zwierzę przed kolejnymi urazami lub możliwością jego przemieszczenia się. Pamiętaj, że nieumiejętne przeniesienie zwierzęcia może pogorszyć jego stan zdrowia, a Ty możesz być narażony na ugryzienie przez niego i ewentualne zarażenie jakąś chorobą - tak więc zachowaj ostrożność!

Pomyśl, czy w razie braku mozliwości  znalezienia właściciela będziesz mógł przygarnąć zwierzę, lub znaleźć dla niego nowy dom. Jeżeli nie, nie przyzwyczajaj zwierzęcia do siebie, narażając go na kolejny dramat rozstania.

W schronisku ma większe szanse, że odnajdzie go właściciel lub zostanie zaadoptowany przez nowych opiekunów.

 

Delicious is the place to collect and showcase your passions fro Find us on Facebook Add us to your circles on google+ Connect with us on LinkedIn Myspace jest wiodącym serwisem typu social entertainment Follow us on Twitter Teksty zdjęcia filmy, wszystko, co chcesz powiedzieć światu